• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Cрпски језик
Політичні відносини між Україною та Сербією
Опубліковано 19 липня 2022 року о 14:16

Політичні контакти України і Сербії

Україна підтримує дипломатичні відносини з Республікою Сербія (РС) на рівні посольств. 

ДВОСТОРОННІ ЗУСТРІЧІ НА НАЙВИЩОМУ ТА ВИСОКОМУ РІВНЯХ:

Січень 2001 року - робочий візит президента України Леоніда Кучми до Белграда, в ході якого відбулися переговори з Президентом СРЮ Воіславом Коштуницею.

Кінець вересня-початок жовтня 2001 року - візит до Києва Прем’єр-міністра СРЮ Драгіши Пешича.

Лютий 2002 року - візит до Києва Міністра закордонних справ СРЮ Горана Свілановича.

Вересень 2002 року - робоча зустріч президентів України і СРЮ Леоніда Кучми і Воїслава Коштуниці в рамках Всесвітнього форуму з питань стабільного розвитку в Йоганнесбурзі (ПАР).

Вересень 2002 року - зустріч Міністра закордонних справ України Анатолія Зленка з Міністром закордонних справ СРЮ Гораном Свілановичем під час 57-ї сесії ГА ООН у Нью-Йорку (США).

Квітень 2003 року - робоча зустріч Президента України Леоніда Кучми з Президентом СіЧ Светозаром Маровичем в рамках Європейської конференції в Афінах (Греція).

Вересень 2003 року - робоча зустріч Президента України Леоніда Кучми з Президентом СіЧ Светозаром Маровичем під час 58-ї сесії ГА ООН у Нью-Йорку (США).

Листопад 2003 року - офіційний візит до Києва Президента Сербії і Чорногорії Светозара Маровича, під час якого відбулися переговори з Президентом України Леонідом Кучмою.

Лютий 2004 року - візит до Белграда Міністра оборони України Євгена Марчука.

Жовтень 2004 року - візит Міністра закордонних справ України Костянтина Грищенка до Белграда.

Січень 2005 року - участь Міністра закордонних справ СіЧ В.Драшковича в церемонії інавгурації Президента України В.А.Ющенка.

Лютий 2005 року - зустріч Президента України В.А.Ющенкa з Президентом Республіки Сербія Б.Тадичем в Загребі під час інавгурації Президента Республіки Хорватія С.Месича.

Травень 2005 року – зустрічі в Белграді Віце-Прем'єр-міністра України О.Б.Рибачука з Президентом Республіки Сербія Б.Тадичем, Прем'єр-міністром Республіки Сербія В.Коштуницею, Міністром міжнародних економічних відносин СіЧ П.Івановичем.

Червень 2005 року - офіційний візит Міністра закордонних справ Сербії і Чорногорії В.Драшковича в Україну.

Червень 2005 року - зустріч Голови Верховної Ради України В.М.Литвина з Головою Скупщини СіЧ Зораном Шамі в рамках 25 засідання Генеральної Асамблеї ПАЧЕС в Києві.

Листопад 2005 року - зустріч Прем’єр-міністра України Ю.І.Єханурова з Президентом СіЧ С.Маровичем в рамках Саміту глав урядів країн-учасниць ЦЄІ в м.П’єштяни (Словаччина).

Грудень 2005 року - участь офіційної делегації СіЧ на чолі з Міністром міжнародних економічних відносин СіЧ П.Івановичем у Форумі Спільноти демократичного вибору, який відбувся в Києві. Зустріч П.Івановича з Міністром закордонних справ України Б.І.Тарасюком.

Грудень 2005 року – зустріч Міністра закордонних справ України Б.І.Тарасюка з Міністром закордонних справ СіЧ В.Драшковичем під час засідання Ради Міністрів ОБСЄ (м.Любляна).

Січень 2006 року – офіційний візит Міністра закордонних справ України Б.І.Тарасюка в СіЧ.

Березень 2006 року – офіційний візит Міністра закордонних справ СіЧ В.Драшковича до України.

Липень 2007 року - робочий візит Міністра закордонних справ України А.П.Яценюка в РС.

14 лютого 2008 року – візит Міністра закордонних справ РС В.Єремича до України.

8-9 квітня 2008 року – візит Заступника Міністра закордонних справ України К.П.Єлісєєва до РС.

11 листопада 2008 року – розмова Президента України В.А.Ющенка та Президента РС Б.Тадича у Варшаві в рамках участі в урочистостях з нагоди 90-ї річниці відновлення польської державності.

19 червня 2009 р. – зустріч Президента України В.А.Ющенка з Президентом РС Б.Тадичем у Новому Саді (Сербія) в рамках 16-го саміту Глав держав Центральної Європи.

25 лютого 2010 р. - участь Першого Віце-прем'єр-мністра, Міністра внутрішніх справ РС І.Дачича в церемонії інавгурації Президента України В.Януковича.

5 липня 2010 р. - офіційний візит Голови Народної Скупщини РС С.Джукич-Деянович в Україну.

25-26 листопада 2010 р. – третє засідання Міжурядової українсько-сербської комісії з торговельно-економічного та науково-технічного співробітництва.Українську делегацію очолив Заступник Міністра економіки України В.Пятницький.

4-5 квітня 2011 р. – офіційнйи візит Голови Верховної Ради В.Литвина в Сербію.

30-31 травня 2011 р. – офіційний візит Міністра закордонних справ Сербії В.Єремича в Україну.

4 листопада 2011 р. – робочий візит Прем’єр-міністра України М.Азарова в Сербію з метою участі в саміті ЦЄІ.

10-11 листопада 2011 р. – офіційний візит Президента Сербії Б.Тадича в Україну.

6-7 червня 2013 р. – офіційний візит Президента України В.Ф.Януковича до РС.

27-28 липня 2013 р. – робочий візит Президента РС Т.Ніколича в Україну.

5-6 грудня 2013 р. – робочий візит Міністра закордонних справ РС І.Мркича в Україну.

24 грудня 2014 р. – робочий візит Першого віце-прем’єр-міністра, Міністра закордонних справ Республіки Сербія І.Дачича в Україну.

16-17 липня 2015 р. – робочий візит Першого віце-прем’єр-міністра, Міністра закордонних справ РС І.Дачича в Україну в якості Головуючого в ОБСЄ.

3-4 грудня 2015 р. - робочий візит Міністра закордонних справ України П.А.Клімкіна до Сербії в рамках участі у Міністерському засіданні ОБСЄ.

27-28 липня 2016 р. - візит делегації на чолі з Віце-прем'єр-міністром України з питань європейської інтеграції І.Климпуш-Цинцадзе до Сербії.

2-3 липня 2018 р. - офіційний візит Президента України П.Порошенка до Сербії

13 жовтня 2020 р. - зустріч в Белграді заступника Міністра закордонних справ України Василя Боднара з Першим віцепрем'єр-міністром, Міністром закордонних справ Сербії Івіцею Дачичем.

23 серпня 2021 року — участь Тамари Вучич, дружини Президента Республіки Сербія, у Кивському Саміті перших леді й джентльменів.

10 вересня 2021 року у м.Київ під головуванням Заступника Міністра закордонних справ України Василя Боднара та Державного секретаря МЗС Республіки Сербія Немані Старовича відбулися українсько-сербські політичні консультації.

19 травня 2022 року – зустріч Першого заступника Міністра закордонних справ Е.Джапарової з міністром закордонних справ Сербії Н.Селаковичем в Турині (Італія) на полях 132-го міністерського засідання Комітету Міністрів Ради Європи.

Міжпарламентське співробітництво

7 червня 2022 року у віддаленому режимі відеоконференції відбулася зустріч Голови О.Мережка та членів Комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва з керівництвом Комітету у закордонних справах Парламенту Сербії.

Підтримка територіальної цілісності і суверенітету

Сербія не брала участі у голосуванні резолюції ГА ООН 68/262 «Територіальна цілісність України».

Делегація Сербії голосувала «проти» проукраїнських резолюцій ГА ООН у 2014-2021 рр.

Сербія проголосувала «за» резолюції ГА ООН «Агресія проти України» 2 березня 2022 р. та «Гуманітарні наслідки агресії проти України» 24 березня 2022 р. 7 квітня 2022 р. Сербія проголосувала «за» призупинення членства РФ в Раді ООН з прав людини. 

Втім Сербія досі не приєдналася до санкцій проти рф й не запровадила власні обмежувальні заходи.

Двосторонні інституційні механізми

Міжурядова українсько-сербська комісія з торговельно-економічного та науково-технічного співробітництва. Останнє, 5-те засідання СМК проведено 22-23 квітня 2013 року у м.Белград.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux