• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Cрпски језик
Правила перетину кордону України
Опубліковано 22 травня 2021 року о 17:13


Інформуємо, що в контексті вжиття Урядом України заходів, спрямованих на запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), Кабінетом Міністрів України видано постанову від 28.04.2021 № 445 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236» (текст акта на веб-сайті Уряду: https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vnesennya-zmin-do-postanovikabinetu-ministriv-ukrayini-vid-9-grudnya-2020-r-1236-445-280421).

Вказаною постановою з 00:00 (за Києвом) 2 травня 2021 року на період дії карантину запроваджено тимчасові обмежувальні заходи щодо перетинання державного кордону на в’їзд в Україну особами, які прямують з території Республіки Індія або перебували на території вказаної держави не менше 7 днів протягом останніх 14 днів.

З урахуванням положень постанови, з 02.05.2021 в’їзд в Україну вищезгаданої категорії подорожуючих буде здійснюватися:

- громадян України – з проведенням усіма особами обов’язкової самоізоляції / обсервації в установленому порядку (з встановленням та активацією мобільного додатка системи «Вдома»). Таким чином, зазначена вимога поширюватиметься у т.ч. і на ті категорії громадян України, які наразі звільнено від проведення самоізоляції, і наявність у громадянина України, який прямуватиме в Україну з Республіки Індія або перебував на території Республіки Індія принаймні 7 днів протягом 14 днів, що передують даті в’їзду в Україну, негативного результату ПЛР-тестування на COVID-19, проведеного не більш як за 72 години до в’їзду в Україну, не надаватиме подорожуючому права на звільнення від вимоги щодо здійснення самоізоляції.

- в’їзд в Україну іноземців та осіб без громадянства забороняється, за винятком таких категорій осіб:

1) іноземці та особи без громадянства, які постійно або тимчасово проживають на території України,

2) іноземці та особи без громадянства, які є подружжям або дітьми громадян України,

3) працівники іноземних дипломатичних представництв та консульських установ, представництв міжнародних організацій, акредитованих в Україні, та члени їх сімей,

4) іноземці та особи без громадянства, що в’їжджають в Україну за погодженням з МЗС.

При цьому, іноземні подорожуючі, які постійно або тимчасово проживають на території України, або які є подружжям чи дітьми громадян України, підлягатимуть обов’язковій самоізоляції у зв’язку з перетинанням державного кордону України.

До працівників іноземних дипломатичних представництв та консульських установ, представництв міжнародних організацій, акредитованих в Україні, та членів їх сімей, а також іноземців та осіб без громадянства, що в’їжджають в Україну за погодженням з МЗС, вимоги щодо здійснення самоізоляції не застосовуватимуться.

Самоізоляція, обсервація подорожуючих припинятиметься в разі одержання негативного результату тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції, який проведено після перетинання державного кордону України.


Інформація

щодо змін до порядку в’їзду в Україну та перетину контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповану територію України в Донецькій та Луганській областях, тимчасово окуповану територію України в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі та виїзду з неї під час дії карантину, а також вимог щодо проведення самоізоляції, обсервації, внесених постановою Кабінету Міністрів України від 22.03.2021 № 230 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236»

З метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, Кабінетом Міністрів України видано постанову від 22.03.2021 №230 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236».

Вказаною постановою внесено низку змін до порядку перетинання особами державного кордону на в’їзд в Україну та проведення пов’язаної з цим самоізоляції (обсервації), а також перетину контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповану територію України в Донецькій та Луганській областях, тимчасово окуповану територію України в Автономній Республіці Крим та м.Севастополі та виїзду з неї (далі – КПВВ) під час дії карантину:

- визначено, що для в’їзду в Україну іноземці та особи без громадянства, поряд з обов'язковим полісом медичного страхування, повинні мати негативний результат тестування на COVID-19, зроблений методом полімеразної ланцюгової реакції, який проведено не більш як за 72 години до перетину державного кордону.

Водночас, визначено, що вимоги щодо наявності поліса (свідоцтва, сертифіката) страхування та/або негативного результату ПЛР-тестування на COVID-19 не застосовуватимуться до таких категорій іноземців та осіб без громадянства:

1) іноземців, осіб без громадянства, які постійно проживають на території України;

2) осіб, яких визнано біженцями, або осіб, які потребують додаткового захисту;

3) працівників акредитованих в Україні дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, та членів їх сімей;

4) водіїв та членів екіпажу вантажних транспортних засобів, автобусів, що здійснюють регулярні, нерегулярні та маятникові перевезення, членів екіпажів повітряних і морських, річкових суден, членів поїзних і локомотивних бригад;

5) військовослужбовців (підрозділів) збройних сил держав – членів НАТО та держав – учасниць програми НАТО «Партнерство заради миру», які беруть участь у заходах з підготовки підрозділів Збройних Сил.

У разі відсутності поліса (свідоцтва, сертифіката) страхування або негативного результату тестування на COVID-19 у решти категорій іноземних подорожуючих співробітники Державної прикордонної служби України відмовлятимуть іноземцям та особам без громадянства у перетинанні державного кордону;

- встановлено, що громадяни України, що перетинають державний кордон, підлягають самоізоляції за винятком окремих категорій громадян України, зокрема:

1) громадян України, які не досягли 12 років;

2) водіїв та членів екіпажу вантажних транспортних засобів, автобусів, що здійснюють регулярні перевезення, членів екіпажів повітряних і морських, річкових суден, членів поїзних і локомотивних бригад;

3) громадян України, що здійснюють перевезення гемопоетичних стовбурових клітин для трансплантації;

4) громадян України, які мають негативний результат тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції, який проведено не більш як за 48 годин до перетину державного кордону.

Громадяни України, що підлягають самоізоляції у зв’язку з перетином державного кордону, зобов’язані встановити та активувати мобільний додаток системи «Вдома». У разі неможливості встановлення мобільного додатка такі особи підлягають обсервації.

- уточнено порядок перетину особами КПВВ. Визначено, що перетин КПВВ іноземцями та особами без громадянства здійснюється виключно за умови наявності поліса (свідоцтва, сертифіката) страхування, що виданий страховою компанією, яка зареєстрована в Україні, або іноземною страховою компанією, яка має представництво на території України чи договірні відносини із страховою компанією - партнером на території України (асистанс), покриває витрати, пов’язані з лікуванням COVID-19, і діє на строк перебування в Україні.

Разом з тим, зазначена вимога не поширюється на такі категорії осіб:

- іноземці / особи без громадянства, які постійно проживають на території України; та

- працівники акредитованих в Україні представництв офіційних міжнародних місій, організацій.

Також, встановлено, що особи, які прибувають в Україну з тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, підлягають самоізоляції, крім таких категорій осіб (якщо немає підстав вважати, що вони були в контакті із хворою на COVID-19 особою):

 • осіб, які не досягли 12 років;
 • працівників представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні;
 • осіб, які мають намір вступити до закладів освіти, розташованих на території, де органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі, а також одного з батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників, інших законних представників чи інших осіб, уповноважених одним із батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або інших законних представників, які супроводжують таких осіб;
 • здобувачів освіти, які навчаються в закладах освіти, розташованих на території, де органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі, а також одного з батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників, інших законних представників чи інших осіб, уповноважених одним із батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або інших законних представників, які супроводжують таких осіб;
 • громадян України, які бажають здійснити вакцинацію від COVID-19 на території, де органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі, за умови пред’явлення запрошення на вакцинацію з унікальним ідентифікатором.

Особи, які підлягають самоізоляції у зв’язку з перетином КПВВ, зобов’язані встановити та активувати мобільний додаток системи «Вдома». У разі неможливості встановлення додатка такі особи підлягають обсервації.

- закріплено повноваження посадових осіб Державної прикордонної служби перевіряти встановлення мобільного додатка громадянами.

Текст постанови розміщено на урядовій веб-сторінці: https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vnesennya-zmin-do-postanovi-kabinetuministriv-ukrayini-vid-9-grudnya-2020-r-t220321


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux